ABC Gitarowej improwizacji [szkoła]

ABC Gitarowej improwizacji [szkoła]
Celem szkoły jest pobudzenie, uaktywnienie potencjału oraz wyobraźni muzycznej każdego z Was. Nie ma znaczenia, w jakiej stylistyce muzycznej chcecie się w przyszłości rozwijać. Kurs dostarcza wielu praktycznych i cennych informacji o improwizacji zarówno w stylu Joe Passa jak i Robena Forda czy Steve'a Lukathera. Część pierwsza poświęcona jest prezentacji zagadnień elementarnych. Uczeń poznaje układ dźwięków na gryfie, dowiaduje się, czym są interwały oraz jak zbudowane są akordy.

Następnie omawiane są elementy przydatne w improwizacji oraz grze solowej na gitarze, a więc: pentatoniki, pasaże, skale modalne, heksatoniki i wiele innych. Ostatnia część to przykładowe linie solowe, w których użyto wszystkich, omawianych wcześniej elementów. Prezentowane są one w różnych kontekstach harmonicznych i prezentowane krok po kroku. Dzięki tej szkole dowiecie się nie tylko jak świadomie dobierać dźwięki do solówek, ale również jakich dźwięków w danym kontekście unikać. Integralną częścią kursu jest także 40 stronicowa książeczka (wewnątrz pudełka), która porządkuje materiał i pozwala wracać do poszczególnych zagadnień bez włączania odtwarzacza DVD.


„Świat Gitary otrzymuje kolejny wspanialy prezent w postaci szkoły gry opracowanej przez wszechstronnie uzdolnionego polskiego wirtuoza gitary Piotra Wójcickiego. Calość przygotowana fachowo, kompetentnie i co najważniejsze podana w prostej, bardzo przejrzystej i przyjaznej formie. W szkole Piotra nawet najtrudniejsze zagadnienia i pojecia teorii, harmonii, skal czy metrum w praktyce okazują się przystepne nawet dla zupelnie poczatkujących muzyków. Od lat jestem pod wpływem talentu Piotra i z radością przyjmuję pojawienie sie tego typu wydawnictwa. Polecam wszystkim, nie tylko gitarzystom".

Piotr Łukaszewski

"Material uważam za gratkę dla poczatkujących i zaawansowanych gitarzystów. Dlaczego ? To proste. Jest opracowany chronologicznie i merytorycznie. Jest przejrzysty i klarowny. Od totalnych podstaw do hexatoniki. Po prostu "kawa na ławę". Autorom gratuluję a adeptów namawiam do skorzystania"

Grzegorz Kapołka

"Jeżeli już zacząłeś przerabiać tą szkołę to podziwiam, gratuluję i zazdroszczę!"

Marek Raduli

Copyright © 2012 Piotr Wójcicki
kosma.pro