Moon City

Moon City

Premiera - 16 marca 2015 !!!

Wydawca: ANDANTE media 
Dystrybucja: WARNER MUSIC POLAND

 

Po dwóch autorskich płytach, w marcu 2014 Piotr nagrał w Custom34 Studio kolejny album. „MOON CITY" odbiega nieco od poprzednich produkcji. W dalszym ciągu jest to płyta gitarowa, nawiązująca do poprzednich kompozycji Piotra, utrzymana w stylistyce rocka progresywnego i fusion. Tym razem jednak gitara elektryczna nie jest jedynym i dominującym elementem składowym aranżacji. Założeniem było połączenie estetyki muzycznej i wrażliwości Piotra z feelingiem znakomitego pianisty jazzowego i aranżera Krzysztofa Herdzina (laureat Oscara za orkiestrację muzyki Jana A.P. Kaczmarka - „Marzyciel") oraz Tomasza Kukurby – altowiolisty kojarzonego do tej pory głównie z trio KROKE (znanego z występów na całym świecie, również z Nigelem Kennedy i Peterem Gabrielem). W efekcie dało to zupełnie nową, oryginalną jakość; połączenie gitary elektrycznej z klasyczną altówką jest zjawiskiem niezmiernie rzadkim, a w przypadku polskiej muzyki instrumentalnej jest czymś zupełnie nowym.

„MOON CITY" to płyta bardzo zróżnicowana kolorystyczniei brzmieniowo; prócz znakomitych solówek gitarowych, w których można odnaleźć elementy charakterystyczne dla Jeffa Becka, Allana Holdswortha, Gary'ego Moora, Steve'a Lukathera mamy tutaj wysmakowane partie klawiszowe, z których słynie Krzysztof Herdzin, jak i bajkowe, liryczne opowieści malowane altówką przez Tomasza Kukurbę. Całość aranżacji przygotował producent muzyczny Krzysztof Herdzin, który powiedział o tej produkcji:
„Moje nazwisko jest już na ponad 190 płytach, a pierwszy raz zająłem się muzyką z pogranicza progresywnego rocka i fusion. Zaaranżowałem i wyprodukowałem całość, zapraszając do nagrań moich muzyków z jazzowego trio: Roberta Kubiszyna i Cezarego Konrada. Jest bardzo energetycznie, kolorowo, czasem z rockowym, czasem z bluesowym pazurem. Są jazzujące solówki, są filmowe klimaty z użyciem sporej ilości ambientowych barw z klawiszy. Myślę, że będzie to bardzo ciekawa płyta zarówno dla miłośników Gary Moore'a, Jeffa Becka jak i Allana Holdswortha. To moja najniezwyklejsza produkcja w całym dotychczasowym zawodowym dorobku. Muzyka gitarowa, niejazzowa. Wielkie wyzwanie dla producenta, ale i radość. Wszak kocham rock, uwielbiam rock progresywny, wreszcie mogłem zrobić coś w tym stylu. Wszyscy będziecie zaskoczeni!".

Lista utworów:
1. Best Day In My Life
2. Silver Stardust
3. Moon City
4. Stories From Old Treasure Chest
5. Best Month For Birthday
6. News From Afar
7. Blue Stone
8. Best Month For Birthday (reprise)
 
Muzycy biorący udział w nagraniach:
Piotr Wójcicki - gitary elektryczne i akustyczne
Krzysztof Herdzin - instr. klawiszowe, fortepian, perkusje wirtualne
Tomasz Kukurba - altówka, flety, vocal
Robert Kubiszyn - gitara basowa
Cezary Konrad - perkusja


Copyright © 2012 Piotr Wójcicki
kosma.pro